Aukční umění + design

18. července 2017 prodává aukční dům Wright online nabídku Art + Design. Mezi losy - orientační prvky designu XX století. Mezi autory, jejichž díla lze zakoupit v budoucí aukci, jsou Verner Panton, Marcel Wanders, Michele de Lucca, Greg Lynn a mnoho dalších. Celkem bude představeno 450 položek: nábytek, lampy, textil, plastiky, plakáty atd.

Související: Marc Newson a nový záznam: 1,048,000 dolarů na hruď

Expozice série sochařství. Cesar (1921-1998). Pryskyřice. 1968. Umělec Cesar v pozdních šedesátých letech vytvořil "expanze": nalil na podlahu polyuretanovou pěnu, zmrazený v různých formách. Odhadněte 2-3 tisíc dolarů Ravioli židle, Vitra. Diz. G. Lynn. Polyester, vyztužený skelnými vlákny, PUF, textil. 2005. Formulář vytvořený počítačovým modelováním a podporuje relaxaci. Odhadněte 3-5 tisíc dolarů Vázaná židle, Cappellini. Diz. M. Wanders. Vlákna, epoxidová pryskyřice. 1996. Předseda přinesl Wanders první velký úspěch. Odhadte 1,5 až 2 tisíce dolarů Křesla na drátěné kužel, Fritz Hansen. Diz. V. Panton. Chromovaná ocel, textilní čalounění. 1958 / 1990. "Drátěná" verze kónického kužele, tak futuristická, že byla vystavena ve výložníku, vyvolala dopravní zácpy. Odhadněte 500-700 USD Joe židle, Poltronova. Diz. D. de Paz, D. D'Urbino a P. Lomazzi. Kůže 1970. Křeslo bylo pojmenováno po hráči baseballu Joe DiMaggio. Odhadněte 5-7 tisíc dolarů Kristall, Memphis. Diz. M. de Lucca. Lakované dřevo, smaltovaná ocel, laminát. 1981. Odhad 1-1,5 tisíc dolarů. Kiesler (Correalistic Chair). Základna - "multifunkční" židle F. Kiesler. Čalounictví - textilie Backhausen zdobené výšivkou s abstrakcemi B. Melgor. 2008. Odhadněte 2-3 tisíc dolarů.

LEAVE ANSWER