Stingová sbírka v aukci phillips

Grand Piano DC7 C7 E3-Pro Disklavier Yamaha a lavička. Odhad: 60 - 80 tisíc dolarů

Aukční dům Phillips vystavil patnáct předmětů z osobní sbírky anglického hudebníka Stinga a jeho ženy, herečky Trudie Stylera - díla Piero Fornasetti, Serge Roche a Shiro Kuramata. Nabídka se bude konat 6. června v New Yorku.

Související: Prove a Newson v aukční síni Artcurial

Mezi nejvýznamnější části řetězce patří 32-panelová obrazovka Piero Fornasetti "Metaphysical Room" a Yingha vlastní klavír Sting. Oba položky byly dříve umístěny v newyorském hvězdném bytě v budově 15 Central Park West.

Angelo Leli. Lustr s dvanácti paprsky Odhad: 18-24 tisíc dolarů

"Kromě vynikajícího profesionálního úspěchu a podpory filantropických projektů jsou Sting a Trudy Styler uznávanými sběrateli umění a designu," říká Cordelia Lembo, ředitelka designu společnosti Phillips. - V červnové dražbě nabídneme působivý výběr předmětů italského, francouzského a skandinávského designu dvacátého století z páru bytů v New Yorku. Tyto práce jsou skutečnou tvůrčí spoluprácí mezi Stingem a Trudie Stylerem a architekty Sheltona Mindela. "

Mogens Koch. Dvojice židlí s opěrkami na nohy. Odhad: 10-15 tisíc dolarů.

Sting to říká o svých pokladech: "Designové předměty nabízené společností Phillips byly vybrány za pomoci architekta Lee Mindela a hrály důležitou roli tím, že změnily náš byt v New Yorku na domov, který skutečně odráží náš vkus. Byli jsme s nimi s velkým potěšením a rádi s tím sdílíme s ostatními sběrateli, kteří doufají, že se nebudou inspirovat ani mně než my. "

La Stanza Metafisica Piero Fornasetti v bytě Stinga.

Phillips představuje jedno z opravdových mistrovských děl Piero Fornasetti - obrazovky Metaphysical Room (italština: La Stanza Metafisica) Fornasetti pojal třicet dva panely pro výhled do místnosti, které by vytvořily meditativní atmosféru a mohly cestovat s majitelem.

Piero Fornasetti. Metaphysical pokoj. Odhad: 200 - 300 tisíc dolarů

"Fornasettiho akvizice metafyzického pokoje byla šťastná náhoda," říká Mindell. "V tom smyslu, že byt Stinga a Trudyho s výhledem na Central Park na jedné straně a Hudson na druhé straně dovolil rozšíření panelů po celé délce a přeměnil je do dalších oken, které otevřely jiný pohled na surrealismus."

Fragment interiérů bytu Sting na Manhattanu.

LEAVE ANSWER